Info

Najczęściej towarzyszę moim klientom w najpiękniejszych, pełnych emocji momentach ich życia. Fotografia rodzinna to dziedzina fotografii która inspiruje mnie najbardziej. Pojawienie się na świecie nowego człowieka, Chrzest św., utrwalanie kolejnych etapów życia rodziny to fascynujące tematy dla fotografa. Z radością obserwuję jak z malutkich kruszynek wyrastają rozbrykane dzieciaki.

<<<

Jestem zwolenniczką naturalnych sesji, bez mnóstwa zbędnych ozdobników. Na moich  zdjęciach najważniejsi są ludzie i ich emocje. Dlatego najchętniej fotografuję dzieci podczas zabawy w ich naturalnym otoczeniu, w ulubionym parku, na placu zabaw czy w domu. Oczywiście wykonuję też zdjęcia studyjne, ale z doświadczenia wiem że w przypadku najmłodszych modeli najlepiej sprawdza się zrobienie kilku zdjęć studyjnych przy okazji sesji np. w domu. Tutaj dzieci czują się najlepiej, a zdjęcia są prawdziwym okruchem ich dzieciństwa. Wtedy przynoszę potrzebny sprzęt i studio aranżuję na miejscu.
W przypadku starszych dzieci dobrym pomysłem na czas niepogody czy jesiennej słoty będą zdjęcia w profesjonalnym studio.

Miejsce sesji zawsze ustalamy wspólnie. Możliwości są nieograniczone, jestem otwarta na wszelkie propozycje. Mam kilka sprawdzonych miejsc i ciągle szukam nowych pomysłów.
Nastolatki często mają własną wizję i pomysł na sesję a ja mogę coś doradzić, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

<<<

Jeżeli sesja odbywa się na terenie Krakowa lub w najbliższej okolicy oraz w Tychach mój dojazd jest wliczony w cenę.

<<<

Doradzam klientom, aby przygotowali na sesję jednokolorowe ubrania bez napisów czy obrazków (w miarę możliwości). Jeżeli na zdjęciach będzie cała rodzina lub rodzeństwo warto pamiętać aby ich ubrania do siebie pasowały.
Dobrym pomysłem jest przygotowanie lub zabranie na sesję ulubionej zabawki.

<<<

Jeżeli termin sesji ma być ściśle określony (Chrzest św., inne ważne wydarzenie) lub gdy zależy Wam na sesji w czasie weekendu najlepiej zarezerwować termin z większym wyprzedzeniem.
Często  klienci pytają co dzieje się w przypadku złej pogody w terminie umówionej sesji plenerowej. Zawsze śledzę prognozę pogody przed sesją. Jeżeli mamy pecha i pogoda nie dopisze przekładamy sesję lub umawiamy się na sesję w domu, w studio lub innym ciekawym miejscu. Jeżeli pada ciepły letni deszczyk a dziecko jest na tyle duże że prysznic z nieba mu nie przeszkadza, sesja może być bardzo ciekawa. Mój aparat jest zabezpieczony i jak najbardziej możemy pracować w takich warunkach.Tu decyzja należy do rodziców.
W przypadku sesji w plenerze najlepiej umówić się rano lub po południu, gdy słońce nie świeci już tak mocno. Jeżeli nie ma innej możliwości poradzę sobie o każdej porze dnia, niejedna sesja powstała w południe, jednak najpiękniejsze światło to to przed zachodem słońca lub z samego rana.

<<<

Jak każdy profesjonalny fotograf poważnie podchodzący do swojej pracy mam oczywiście zapasowy sprzęt na wypadek jakiejkolwiek awarii. Nie wyobrażam sobie niewykonania np. reportażu z Chrztu św. z powodu nieposiadania zabezpieczenia w postaci drugiego zestawu.

<<<

Zwykle oddaję gotowe zdjęcia po ok.3 tygodniach. Najpierw zdjęcia pojawiają się w indywidualnej  galerii na mojej stronie do której dostęp mają tylko osoby znające hasło (te którym je udostępnicie). Po wybraniu zdjęć (przygotowuję zawsze kilka zdjęć więcej, ostateczny wybór należy do Państwa) w ciągu kilku dni odbitki w specjalnym pudełeczku wraz z płytą CD lub pendrive’m są gotowe do odbioru.
Czas oczekiwania na canvasy wynosi ok. 1-2 tygodni.

<<<

W czasie sesji wykonuję wiele ujęć. Wybieram i poddaję obróbce jedynie te najpiękniejsze.
Produktem końcowym są odbitki na profesjonalnym papierze Kodak Endura w specjalnym pudełeczku, zdjęcia w dużej rozdzielczości oraz pomniejszone przygotowane do prezentacji w internecie czy przesyłania mailem na CD lub pendrive (w zależności od pakietu).

Dodatkowo można dokupić dodatkowe ujęcia, odbitki lub zamówić fotoalbum wraz z projektem, canvas (wydruk na płótnie) czy powiększenie.

<<<

Na każdą sesję wystawiam paragon lub fakturę VAT.

<<<

Po zarezerwowaniu terminu proszę o wpłacenie zaliczki w wysokości 50%. Reszta kwoty zostaje wpłacona w dniu sesji lub przy odbiorze gotowego materiału.

<<<

Chętnie odpowiem na pytania i wyjaśnię jakiekolwiek wątpliwości:
Joanna Kucharska
600 83 29 52